"świat emocji ludzi niepełnosprawnych, którzy walczą o każdy swój dzień..."

forum poświęcone osobom niepełnosprawnym z różnych przyczyn

Ogłoszenie

Tutaj możesz wpisać treść ogłoszenia.

#1 2014-03-24 15:20:39

 miniu89

Administrator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-11-14
Posty: 128
chatbox: miniu89 chatbox
WWW

W przeciągu kilku dni stałem się osobą niepełnosprawną fizycznie...

Było to przed weekendem, ponad tydzień temu... Zacząłem mieć początkowo problemy z chodzeniem, zaburzenia równowagi, chwiejność chodu, silne napięcie w nogach zwłaszcza w udach podudziach. Później po kilku dniach zaczęło wykręcać mi stopy w stawach, palce nóg, napięcie opanowało nawet mięśnie kręgosłupa i bioder...
Do końca nie wiem co się ze mną stało...przestałem chodzić leżę w łóżku całymi dniami nie mogąc stanąć o własnych siłach....
Po części pogodziłem się z tym że mogę nie chodzić ale najważniejsza jest jak dla mnie psychika...
Lekarze neurolodzy w szpitalu robią sobie ze mnie wariata, twierdząc że mam bardzo głębokie zaburzenia osobowości nie wnikając w aspekty fizyczne...


A prawda jest taka, że w swoim życiu stosowałem bardzo dużo leków neuroleptycznych, które zaburzały mi układ pozapiramidowy, wywołując późne dyskinezy, mimowolne ruchy warg języka, palców rąk, stóp...
Jednak to to jest pestka....pikuś, bo dopiero teraz zdaję sobie sprawę ze swojego kalectwa na podłożu leków...
Najgorsze jest to że neurolodzy w szpitalu na Traugutta nawet nie pomyśleli o tym, że  może to być uboczny skutek leków p-psychotycznych, uważając  jeszcze że jak się zmobilizuję to pójdę do domu  nie mogąc nawet dobrze stanąć na własnych nogach....

Taka jest prawda, że neurologia w niektórych przypadkach nie potrafi pomóc, albo nie chce...
To, że mam dodatkowo zaburzenia psychiczne to nie jest moją winą a ni to że mam padaczkę...
To co się stało i całe moje życie chociaż traci sens to go całkowicie nie straci....
Pozdrawia

Offline

#2 2015-07-26 15:20:39

zosia-b

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-07-26
Posty: 3
Punktów :   

Re: W przeciągu kilku dni stałem się osobą niepełnosprawną fizycznie...

Miniu chyba się nie poddałeś? Leki, które przyjmujemy są psychotropowe  i nie ma co udawac , ze nie maja wpływu na nasze zdrowie.Ja po tylu latach przyjmowania czuję otępienie (kłopoty z koncentrecją,zaniki pamięci itp) Boję się iśc do neurologa, gdyż kazdą zmianę leków bardzo zle znoszę.Bardzo często podwajam dawkowanie, by nie byc zmuszoną do kolejnej zmiany.

Offline

#3 2018-09-13 15:20:39

 miniu89

Administrator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-11-14
Posty: 128
chatbox: miniu89 chatbox
WWW

Re: W przeciągu kilku dni stałem się osobą niepełnosprawną fizycznie...

zosia-b napisał:

Miniu chyba się nie poddałeś.

Nie, całe szczęście się nie poddałem Zosiu i nawet zmieniłem swoje podejście do życia po tylu latach mozolnej walki ze sobą, która byłą nierówna, którą wydawało mi się że przegrywam Co prawda leki mają działanie uboczne jeśli chodzi o układ nerwowy i cały Nasz organizm ale można to zaakceptować.
Ja mam obecnie problem z mimowolnymi ruchami i chodem ale wszystko robię w domu jak należy nawet ponad miarę, wyręczając wszystkich jak dawniej.
Dziękuję za Twoje zainteresowanie i przepraszam że tak długo się nie odzywałem  bo zapomniałem o tym forum po prostu, że go stworzyłem nie wchodząc tutaj długie lata

Offline

Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zarzadzaniez11.pun.pl www.battleofimmortals.pun.pl www.wayofninja.pun.pl www.mafiaczarnylotos.pun.pl www.wszadministracja.pun.pl