"świat emocji ludzi niepełnosprawnych, którzy walczą o każdy swój dzień..."

forum poświęcone osobom niepełnosprawnym z różnych przyczyn

Ogłoszenie

Tutaj możesz wpisać treść ogłoszenia.

#1 2014-03-21 15:20:39

 miniu89

Administrator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-11-14
Posty: 128
chatbox: miniu89 chatbox
WWW

Pragnąć swojego zdrowia i chcieć za wszelką cenę sie zniszczyć;-(

I stało się... Przez tydzień nie jestem w stanie w ogóle chodzić o własnych siłach...
Do tego doprowadziły albo leki albo myślenie destrukcyjne. Dostałem silnego napięcia mięśni nóg i całego pasa biodrowego, gdzie ból i skurcze umożliwiają mi brak kontroli nad ruchami ciała( mięśni). Jednak nie ważna jest przyczyna. Liczy się ambiwalencja jaką przeżywam z tą chorobą mięśni.
Z jednej strony czuję że jestem ciężarem dla swoich bliskich a z drugiej sprawia mi to przyjemność i chcę jeszcze bardziej się zniszczyć aby już nigdy więcej nie móc stanąć na własnych nogach. I co można w takim wypadku zrobić? Odpowiedź jest prosta, albo przynajmniej wydawała by się być prostą rzeczą. Jednak nie jest... Silny destrukcyjny stres sam w sobie jest niszczycielski, a ucieczka od niego jest możliwa dzięki okaleczeniu fizycznemu w mechanizmie obronnym zwanym po prostu dążeniem do przewlekłego niedotlenienia organizmu, mięśni, wszystkiego...!

Tym mechanizmem jest długotrwale stosowana hipowentylacja pęcherzykowa, gdzie powietrze wstrzymuję na około 40 sekund powtarzając ten rytuał kilkanaście razy w ciągu  paru minut. Nie ma siły żeby nie dostać niedotlenienia i nie cierpieć od tego, z tymże ja nie potrafię już rozróżnić co jest cierpieniem a co rozkoszą, do tego doprowadził mnie stres psychiczny przewlekły w około parę miesięcy....
Niestety to jest autentyczny fakt jak stres działa szkodliwie na cały organizm i nie tylko na psychiczne ale i fizyczne aspekty ciała....
Ambiwalencja uczuć jest najokrutniejszą postacią przeżywanych myśli bo można się tak zagubić, że się prędzej oszaleje aniżeli zrozumie siebie!

Offline

Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mistrzowiedziennikarstwa.pun.pl www.tozkielce.pun.pl www.raiders-rd.pun.pl www.hbh.pun.pl www.digimon.pun.pl